Meso jazbeca - kulinarika.net

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila:11

tema odprta - 8. sep 2021 8:49 | ogledi: 373 | odgovori: 2

Ker je letos koruza dobro obrodila, so se tudi jazbeci namnozili in odebelili. Prijatelj lovec mi je podaril dva, vsak ima priblizno 8 kg. Ali ima kdo kaksne izkusnje s pripravo mesa jazbeca? Morda naredim salame? Od znancev sem slisal, da je na Dolenjskem obicaj, da jazbeca pripravijo kot suho svinjino -nasolijo, potem odimijo in pozimi jedo v zimskih jedeh. Verjetno se pa lahko pripravi tudi kot pecenka. Samo mislim, da bi moral biti prej par dni v marinadi. Meso je temno in tudi precej mastnega tkiva ima. 

Folibert

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 4967

8. sep 2021 11:10

Uf Folibert  sem ti fovš :) jabeca sem jedel samo enkrat v življenju in bil je fantastičen. Bil je narejen na pečenko in meso je bilo čudovitega okusa , mehko in sočno. Kako se ga naredi nimamm recepta ampak jaz ne bi kompliciral: lahko ga daš v kvašo in potem pečeš ,lahko pa ga tudi kar brez tega pečeš z vsemi dodatki,ki gredo k divjačinski pečenki. Vsekakor je do res posebna specialiteta vredna vse pozornosti. Dober tek :)

hedonist

Sporočilo je spremenil(a) hedonist dne 8. sep 2021 12:38

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 4967

10. sep 2021 12:06

Folibert, kako si zrihtu jazbeca, dej, poročaj ker me zanima :)

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti